13 Dub 2017

Oblasťák u Kopidlna a MČR v NOBu u Jihlavy

Posted by Kamil

V sobotu 8. dubna proběhlo kousek od Kopidlna 5. kolo Východočeského poháru. Pořadatelé z SK Studenec zvolili prostor, který dosud nebyl pro orientační běh zmapovaný. Jednalo se o rovinatý terén s převážně listnatými lesy, rozhodovala především fyzická kondice, některé kontroly byly vidět z poměrně velké vzdálenosti. Pěkné to bylo. A nakonec vyšlo i počasí.

A jak jsme si vedli? Nejvíce se dařilo Ondrovi P. v H14D, který poprvé ve své kariéře zvítězil, nováček Ondra K. byl ve stejné kategorii sedmý. Honza K. v H16C nezklamal, obsadil solidní 14. příčku. Zlepšené výkony podaly i Viki (9. v D12C) s Terkou (11. v D14C). V H18C překvapil Johan velice slušným třetím místem, dobrou jarní formu potvrdil Kamil (2. v H35C) a zadařilo se Květě (8. v D35D). A v H45C Tomáš (15.) konečně porazil Viktora (19.). Kompletní výsledky lze prozkoumat zde.

 

Ve stejný den se konal i letošní první mistrovský šampionát – MČR v nočním orientačním běhu. Dojmy a postřehy sepsala jedna z účastnic, Markéta.

Je sobota 8. dubna a já vyrážím na svoje první MČR v nočním orientačním běhu. Ve čtyři hodiny odpoledne se scházíme u Matyáše. Těsně před odjezdem nás ještě zastihl Kamil a popřál nám hodně štěstí. Poté ještě nabíráme Lucku a už odjíždíme směr Rantířov u Jihlavy. Aby nám ta dlouhá cesta utekla, tak pilně studujeme mapu, na které se závod poběží. Nevypadá to zas až tak zle… Jediné, co nás děsí, je to, že na kontrolách nebudou reflexní pásky.

Jsme na místě. Všichni se začínáme pomalu psychicky připravovat. První vybíhá Lucka. Po ní je řada na mně. Stojím v prvním koridoru a teprve začínám pociťovat jistou nervozitu. Rozhlížím se kolem sebe. Opravdu už je hodně tma a v lese to bude určitě horší. Musím přiznat, že se i celkem bojím. Avšak není cesty zpět. Startuji. Zapínám baterku a běžím. První kontroly nalézám bez problémů. Dokonce i mě samotnou to překvapuje, jak rychle to utíká. Snažím se dávat si pozor, kudy vlastně běžím, abych se někde nenatáhla, ale marně. Zakopnu samozřejmě hned o první kámen, který potkám. Když se na to teď koukám z té lepší stránky, alespoň jsem si mohla vyzkoušet pády, které jsme se nedávno učili na tělocviku. Je to nějaké podezřelé, že jsem zatím vše našla. Ale to bych nebyla já, abych se alespoň jednou za závod neztratila. Samozřejmě jsem nezklamala a chybuji u dvanácté kontroly. Začínám zmatkovat a panikařit. Naštěstí se tady po chvíli objevila nějaká hodná závodnice, která mi poradila a pomohla. Tak a teď už rychle do cíle. Pomalu, ale jistě mi dochází veškeré síly. Jsem u předposlední kontroly před sběrkou. Z nepozornosti vynechávám jednu kontrolu a vracím se. Ještě, že jsem si toho všimla. Mám však takové štěstí, že 200 m před cílem stihnu zapadnout až po kolena do bahna. Konečně to mám za sebou. Nějak jsem se i dobelhala do centra. Byl to opravdu velký zážitek a nová zkušenost. Moc dobrý výkon jsem teda nepředvedla, proto o svém výsledku raději pomlčím. Snad to příště dopadne lépe.

Naopak se docela dařilo Lucce, která ve své kategorii D16 obsadila 25. místo. Jonáš (H16) i Matyáš (H21) skončili shodně na 37. místě. Věřím, že se jinak závod líbil, a doufám, že nás příště pojede i víc. Výsledky jsou tady.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: