26 Bře 2014

OB sezóna zahájena Jarním pohárem

Posted by Kamil

Prvním závodem, kterým tradičně začíná orienťácká sezóna, je Jarní pohár, nebo-li Mistrovství PHK na dlouhé trati. Centrem toho letošního byla louka na okraji Vysoké nad Labem a terén byl typický královéhradecký, tedy pravidelná síť komunikací a značné množství vegetačních detailů.

Chvályhodné je to, že sestava KUO byla poměrně široká, do lesa se vydalo čtrnáct našich závodníků, někteří si odbyli svoji OB premiéru. Pohledem do startovní listiny bylo hned jasné, že k nejprestižnějšímu souboji dojde v kategorii H21D, kam se přihlásilo sedm závodníků. Ze souboje vzešel vítězně Lukáš Paukert, který obsadil pěkné 21. místo. Je třeba zmínit, že Lukáš měl poměrně dlouhou pauzu, na podzim si ošklivě poranil nohu, absolvoval operaci s následnou rehabilitací a toto byl jeho první závod po téměř půl roce. Za ním doběhli Milan (27.), Bárt (33.), Radek (36.), Míra (47.), Johan (62.) a Tomáš (65.). Svůj výkon okomentoval Lukáš takto: „V sobotu se mi běželo celkem dobře, ale ke konci závodu bylo vidět, že nemám takovou fyzičku jako na podzim…“ V H21C soupeřili s více než stovkou konkurentů a 11 km tratí i Kamil s Matyášem. Úspěšnější byl prvně jmenovaný, skončil na 44. místě, Matyáš pak 76. Oba byli spokojeni. Kdo byl spokojený převelice, tak to byl Viktor. Ten si doběhl pro čtvrtou příčku v kategorii H45 a jen litoval ztracených vteřinek v závěru závodu. Ale aspoň nám, místopředseda, nezpychne! V téže kategorii startoval i Pavel, ten skončil na 26. pozici. Trio dívek a žen je třeba pochválit celé! A to nejen v rámci genderové vyváženosti. Takže. Viki (D10) – 8. místo; podle svých slov mohla být klidně i třetí. Nemáme důvod jí nevěřit. Zdena (D35) – 19. místo; největší radost měla z toho, že se mohla slunit na svém tradičním místě před stanem. Květa (D21D) – disk; prožila si tvrdou OB premiéru, jednu kontrolu, potvoru, nedohledala, ale navrátila se nezlomena! Příště to bude jistě lepší! Tak to bylo v sobotu vše, výsledky zde. Tedy skoro vše. Kamil s Viktorem se ještě zúčastnili semináře pořadatelů závodů a Bárt s Matyášem zavítali do obchodního centra. Matyáš si nekoupil nic, Bárt jakousi podivnou čepici a pěknou mikinu. Pak večeře a tradá domů zregenerovat na nedělní štafety.

Největším rozdílem oproti sobotě bylo počasí. Zatímco v sobotu bylo slunečno, tak v noci na neděli se přihnala studená fronta a s ní i vydatný déšť, který vydržel po celý závod štafet. Ještě že máme kvalitní nepromokavý stan! Na start se postavily tři (!!!) KUO štafety. Nejvíce jsme věřili té dorostenecké (H18) ve složení Lukáš Procházka – Matyáš – Lukáš Paukert. Hned po prvním úseku jsme to sice malinko přehodnotili, ale Matyáš se na druhém úseku opravdu snažil a Lukáš to tak nějak udržel. Sečteno podtrženo – 30 štafet, ta s označením KUO1 obsadila 24. místo. Do elitní mužské kategorie H21 se přihlásilo hned 61 štafetových trojic. Tu naši rozbíhal Míra a v lese si to opravdu užil. Možná více prozradí jeho komentář: „Poprvé jsem si zažil pocit, že jsem se ztratil naprosto úplně a netušil, kde jsem. Pak už se mi jen těžko hledala motivace běžet v tom blátě a dešti dál.“ Předával Kamilovi, ten však bohužel pokazil poslední sérii kontrol a o fous nestihl předat Milanovi, ten tak musel odstartovat z „hanba“ startu. Celkově z toho bylo 54. místo. Nu což, příště to bude jistě lepší! Veteránské trio (H105) Viktor – Tomáš – Pavel doběhlo deváté. Zde žádný komentář není k dispozici. Kompletní výsledky zde. Po závodě bylo třeba sbalit notně promáčený stan a rychle pryč! Někdo jel přímo domů, někdo do školy a někdo to vzal přes rychlé občerstvení v nákupním centru.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: