10 Kvě 2017

MČR ve sprintu v Brně, VčP v Krkonoších

Posted by Kamil

První květnový víkend (navíc prodloužený) byl opět bohatý na o-závody. Proběhlo MČR sprintových štafet (tam jsme zastoupení neměli) a MČR ve sprintu v Brně, ale i oblastní žebříčky na Vysočině i ve Východočeské oblasti. 

MČR ve sprintu uspořádal v neděli 7. května klub SK Žabovřesky a konal se poprvé dvoukolově, tedy pořadatelsky rozhodně nic jednoduchého. Nejprve se dopoledne konala kvalifikace elitních dospělých kategorií a také veteraniáda všech věkových kategorií. Běželo se na mapě Kraví hora (1:4000), probíhalo se areálem plaveckého bazénu, parkem v okolí hvězdárny a planetária, areálem VÚT, kde byla řada budov, plotů, otevřených i zavřených branek (zde se dělaly největší chyby), cíl byl na atletickém stadiónu na Gymnáziu Matyáše Lercha. V kategorii H35 obhajoval druhé místo z Uherského Brodu Kamil, ale bohužel to nedopadlo, skončil čtvrtý. Závod rozběhl velice dobře, ještě pět kontrol před cílem průběžně vedl, ale poté přišla velká chyba na delším postupu a ta jej odsunula na čtvrté místo (od bronzu jej dělily pouhé čtyři sekundy). Výsledky jsou zde.

Odpolední finálový závod měl cílovou arénu na Moravském náměstí. Běželo se v historickém centru Brna s přilehlými parky a částí zbytků hradeb, v některých částech bylo značné množství průchodů a schodů a nejvíce se zde chybovalo. Naši závodníci si vedli možná až překvapivě dobře. Kasia obsadila vynikající třetí místo v D18 a barvy našeho klubu tak byly vidět na stupních vítězů! Kasia zaběhla velice vyrovnaný závod a po zásluze si doběhla pro bronzovou medaili. Velká gratulace! Lukáš skončil v H20 na děleném 20. místě, což mu zaručuje áčkovou licenci na další rok. Takže taktéž gratulace! Výsledková listina je zde.

 

V sobotu 6. květno proběhlo v Chacholicích u Skutče další kolo Ligy Vysočiny. Mezi téměř čtyřmi stovkami závodníků startovali i tři naši zástupci a vedli si takto: Zdena (10. v D45), Viktor (6. v H45) a Milan (16. v H21C). Výsledky zde.

No a v pondělí 8. května proběhlo Oblastní mistrovství na krátké trati v Janských Lázních. Více již v podání Tomáše Brožka.

Při vyslovení jména ČERNÁ HORA si můžeme představit za a) dovolenkovou destinaci u Jadranu, za b) pivovar u Brna, nebo za c) 1299m vysokou horu v Krkonoších. My v pondělí 8. května volíme třetí možnost a vyrážíme na Oblastní mistrovství na krátké trati, kterou v Janských Lázních pořádá KOB Dobruška. Pokyny upozorňují, že nás čeká “horský les s minimem cest, velkým množstvím vývratů a četnými hustníky”. A na jednu zvláštní mapovou značku – černé kolečko. Se sněžným dělem na mapě jsme se jinde opravdu ještě nesetkali. Parkujeme u lanovky a vzhledem ke slušnému počasí necháváme stan v autě a vztyčujeme pouze klubovou vlajku. Následuje další zvláštnost tohoto závodu – cesta na start lanovkou. Mapu dostávám už ve třetím koridoru, takže mapuju už před startem. Stejně ale víc než 3 postupy v hlavě neudržím. A je tu start. Rychlý běh dolů po sjezdovce, u třetího rozvaděče vlevo do lesa. Díra, borůvčí, hustník, první kotrmelec, první kontrola. Díra, klacky, vývrat, druhý kotrmelec, druhá kontrola. Přeběh sjezdovky (samozřejně po sněhu ), skok do lesa, potůček, hustník, třetí kotrmelec, třetí kontrola. A tak to jde další asi 4 km, během kterých sbíhám těch cca 550 výškových metrů a sbírám všech 21 kontrol. Konečně je tu cíl. Tam mě přivítá lední medvěd. Další zvláštnost dobrušských závodů. Když doběhnou ostatní, tak se shodujeme, že šlo o pořádně “výživný” závod, kde nebyl problém se ztratit někde mezi hustníky, nebo nechat botu hluboko v bezedném bahně. Však si to někteří z nás v lese opravdu “pěkně” užili… Oblastním mistrem se nikdo nestal, výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: