28 Kvě 2015

MČR ve sprintu, aneb jak si Danko po maturitě vyběhl „Áčko“

Posted by Kamil

V sobotu 23. května se naše čtveřice závodníků ve složení Danko, Johan, Kamil a Matyáš vydala do kapkami smáčeného Valašského Meziříčí. Do centra jsme dorazili s dostatečným předstihem, proto jsme měli čas na krátké popovídání s konkurencí. Pak se před polednem bratři Skaličtí společně s Danem vydali na start.

Matyáš se rovnou vydal do startovního koridoru a v kategorii H21C si doběhl pro hezké 2. místo. Zbylí dva zamířili do karantény, kam museli všichni závodníci z mistrovských kategorií. Nutno podotknout, že se vskutku nenudili, když většinu předzávodního času a klidu prohospodařili společně s další stovkou čekajících ve frontě na jeden jediný záchod, byla to muka, ovšem muka, jež se vyplatila. Dan totiž i přes probdělé noci, kdy oslavoval úspěšné složení maturitních zkoušek a navazoval nové kontakty, doběhl navzdory dvěma chybám na solidním 18. místě, díky čemuž získal licenci A, v lehké melancholii pak jen podotkl: „Příště již nejdu spát ve 3:30!“ Johan se před startem lehce nerozvážně vsadil s Kamilem o 500 Kč, že dokončí na podiu, nakonec kvůli chybám v mapě obsadil 30. místo, ale v dané konkurenci se jednalo o velice slušný počin. Jako poslední se na start mezi veterány, nebo jak říká Johan mezi seniory, postavil Kamil s vidinou nejlepší trojky. Vydal ze sebe vše a v cíli to moc dobře věděl, bohužel pár sekund v jeho čase přebývalo, vybojoval tedy bramborovou medaili. Kompletní výsledky jsou tady.

Nedělních štafet jsme se nezúčastnili, ale nezoufejte, již brzy, a to konkrétně 3. června, uvidíte naše dresy během Města v pohybu v Ústí nad Orlicí, kam můžete zamířit i vy. Anebo hned následující víkend na dvojzávodu Žebříčku B v Peklovsi. Těšte se!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: