24 Čvn 2013

MČR na krátké trati – Kunčice

Posted by Kamil

Předposlední červnový víkend byl vyvrcholením domácí jarní OB sezóny. Šampionát na krátké trati se konal v Kunčicích pod Králickým Sněžníkem a terén to byl opravdu náročný – nadmořská výška 600 – 950 m, jehličnaté lesy, málo komunikací, a hlavně neskutečné množství terénních tvarů. Podle pořadatelů ze Severky Šumperk přesně 5516 kupek, 142 zídek, 391 skal a skalek, 420 kamenů a 356 bažin. Tedy věru žádná sranda! Přesto se pětice našich členů odhodlala a mistrovství se zúčastnila!

V sobotu se konala kvalifikace, ve které se nejvíce zadařilo Viktorovi (H45), který si vybojoval postup do finále A. Matyáš (H18) ani Lukáš (H16) ve svých napěchovaných kategoriích neuspěli a čekala je tak účast pouze ve finále C. Kamil a Johan startovali v prestižní kategorii T4, ale výkony také nijak zvlášť nezaujali. I když úplná pravda to nebyla. Johan se nesmazatelně zapsal do momentů šampionátu díky ztrátě a následnému dlouhému hledání ztracené boty po proběhnutí bažiny těsně před cílem. Tímto bychom rádi reagovali na nepřesné informace, které tuto událost komentují. Například Béďa uvádí: … s bažinou na závěrečném doběhu, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat (vedle Kláry Novotné třeba i ten závodník, který v sobotu úspěšně hledal v doběhové bažině svou utopenou botu pomocí lopaty a krumpáče). Žádný krumpáč použit nebyl, vše se zvládlo holýma rukama a bota se našla! Po večeři ve Starém Městě jsme si dali dvouhodinový bowlingový turnaj (opanoval jej Viktor) a šli spát na hotel. Výsledky sobotní kvalifikace zde.

Druhý den jsme už žádnou botu neztratili a dopadli jsme takto: Viktor skončil na 16. místě a patří mu gratulace, Lukáš byl na 8. a Matyáš na 7. místě. Kamil si po sobotě spravil chuť a doběhl na 8. místě, Johan byl 34. Výsledky zde.

Celý OB víkend jsme si dostatečně užili a nasáli atmosféru mistrovského závodu v zajímavých a náročných terénech.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: