24 Čvn 2015

MČR na krátké trati v Jáchymově

Posted by Kamil

Vrchol jarní části sezóny, tedy MČR na krátké trati, se konal o víkendu 20.- 21. června v Jáchymově v Krušných horách. Zastoupení jsme neměli velké, zúčastnil se pouze Kamil (H35) s Matyášem (H20), ostudu snad neudělali. Následující řádky jsou strukturovány jako souhrn otázek, které byste si jistě sami položili, a odpovědí.

1. Kde se šampionát přesně konal? Jaký terén na závodníky čekal?
Centrem obou závodů, tedy sobotního semifinále i nedělního finále, byl Sportovní areál Eduard ležící kousek nad Jáchymovem v nadmořské výšce 900 m. Horský terén byl výrazně ovlivněn středověkou i novověkou těžbou – zhruba 500 jam různých velikostí, kupek, hald, rýh a podobných terénních tvarů.

2. Jak jste se do Jáchymova dopravili? Jak probíhala cesta?
Zvolili jsme pohodlí předsedova Seatu Ibiza, cestou jsme se zastavili v Praze na nezbytných nákupech a kolem jedenácté jsme byli v Jáchymově. Ještě by se slušelo dodat, že třetím pasažérem byla Simča a pražská zastávka byla zejména kvůli ní.

3. Co ubytování?
Tentokrát jsme přespali přímo v centru závodů v klubovém stanu. Jistým nemilým překvapením bylo ihned po příjezdu zjištění, že chybí obě ložnice, ale poradili jsme si. Od pořadatelů jsme si zapůjčili nejrůznější igelity, přece jen tráva byla po nočním dešti dosti mokrá a podlážka se hodila. Nakonec jsme tak byli v suchu.

4. Kdo ložnice zapomněl?
Matyáš (důrazně).

5. Přejděme raději k samotným závodům. Jak se vám dařilo v sobotním semifinále?
Tak napůl. Kamil podal jeden ze svých nejlepších letošních výkonů a po zásluze vybojoval účast v nedělním finále. Matyáš skončil ve svém rozběhu čtrnáctý a čekalo jej tedy pouze béčkové finále.

6. Jak jste strávili sobotní odpoledne?
Samozřejmě aktivně. Vydali jsme se na výlet do Horní Blatné, odkud jsme vyšli přes Vlčí a Ledovou jámu k rozhledně na Blatenském vrchu. Jen tak pro zajímavost, v Ledové jámě je po celý rok k vidění sníh a led.

7. To zní zajímavě. Jak je to možné?
Je to jednoduché. V propadlině je teplotní režím s velmi nepatrným oběhem vzduchu, a tak se tu sníh a led udrží po celý rok.

8. Jak se výlet líbil Matyášovi a Simče?
Byli nadšení, nakonec snad i Kamilovi poděkovali, že je vzal na taková zajímavá místa a trochu jim rozšířil obzory.

9. Přejděme k nejdůležitějšímu bodu. Jak dopadlo nedělní finále?
Bylo to obdobné jako v semifinále. Kamilovi se závod vydařil, skončil jedenáctý a hlavně – byl spokojený! Matyáš navázal na matné výkony, nevyvaroval se několika chyb a patřila mu tak výsledná 35. příčka a štěstím rozhodně nezářil.

10. Poslední otázka. Plány na prázdniny?
Zúčastníme se několika vícedenních závodů, nejvíce KUO závodníků bude k vidění na červencovém H. S. H. Vysočina cupu a následné Advantě. Již nyní se těšíme!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: