5 Říj 2016

MČR na klasické trati (Pustá Rybná)

Posted by Kamil

První říjnový víkend se v Pusté Rybné konal vrchol domácí o-sezóny, tedy Mistrovství a Veteraniáda ČR v orientačním běhu na klasické trati. Sobotní semifinále i nedělní finále připravili pořadatelé OK Lokomotivy Pardubice v náročných terénech spadajících do CHKO Žďárské vrchy. Terény byly typické vysočinské s poměrně velkým převýšením. K bezchybné organizaci přispělo i krásné podzimní počasí, v neděli přece jenom trochu sprchlo, ale to nebylo rozhodně na škodu. Pěkné to bylo! KUO barvy reprezentovalo trio Kamil, Matyáš a Jonáš.

Jelikož Pustá Rybná není daleko, tak jsme odjezd stanovili na devátou hodinu. Jako první odstartoval Matyáš (H20) a nevedl si vůbec špatně. Ve svém semifinálovém běhu obsadil devátou, tedy poslední postupující příčku a postoupil do nedělního finále A. Chvíli po něm se na trať vydal Jonáš (H16), příliš se mu nedařilo a v neděli jej čekalo finále C. Do finále A nepostoupil ani Kamil (H35), byť o pár sekund, ale přesto byl s výkonem spokojený. Výsledky sobotního semifinále zde. Po závodě jsme se přesunuli do Hlinska, kde jsme v Milanově bytě nalezli příjemný azyl. Milane, díky!

Nedělní finále bylo o něco náročnější (větší kopce, více borůvčí), ale to je v pořádku, tak to má být. Vedli jsme si takto: Matyáš vybojoval 18. místo v H20A (12,2 km), Jonáš byl 15. v H16C (7,1 km) a Kamil 7. v H35B (9,2 km). Kompletní výsledky zde.

Matyášovi patří gratulace, letošní rok měl rozhodně povedený – 4. místo na MČR v nočním OB a 18. místo na klasické trati zaslouží uznání. Tak snad to bude mít pokračování i příští rok, kdy se přesune do dospělé kategorie H21.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: