4 Pro 2013

Malá cena Velké Verandy

Posted by Kamil

Důkazem, že závodní morálka našich členů ke konci roku pomalu, ale jistě upadá, byla účast na legendárním zimním krosu v Chocni. Zúčastnili jsme se pouze čtyři. Pro neznalé krátká charakteristika závodu: 21. ročník, délka 4 300 m, běží se po lesních cestách a pěšinách, výrazný kopcovitý profil. K tomu se navíc přidalo všudypřítomné bláto, které omezovalo zejména pří sebězích.

Protože je třeba zejména chválit, tak pochválím ty, kteří se zúčastnili. Jmenovitě Viktor, Bárt, Matyáš a moje maličkost. Co říci k výkonům? Matyáše raději přeskočím, pohled do výsledkové listiny hovoří za vše. Bárt běžel přece jen o něco lépe, Matyášovi to nandal skoro o tři minuty, což je poměrně dost. Viktor (muži nad 40 let) běžel podobně jako v loňském roce – 24:57, 33. místo. Kamil si brousil zuby na lepší čas i umístění, ale blátivý podklad byl zásadně proti. Škoda, tolik si věřil na zlepšení svého loňského maxima. Nakonec z toho bylo v hlavní mužské kategorii 21. místo a čas 19:53. Kompletní výsledky zde.

Velká pochvala patří choceňským orientačním běžcům, kteří tradičně odvádí dokonalou pořadatelskou práci! Odkaz na bohatou fotogalerii zde.

 

Podělte se o svůj názor:

Komentář: