6 Srp 2013

Lukáš nejlepší na Ceně střední Moravy!

Posted by Kamil

Letní maratón vícedenních závodů pokračoval začátkem srpna Cenou střední Moravy, které se zúčastnila trojice našich závodníků. Postřehy, místy notně kritické, sepsal ten nejúspěšnější, tedy Lukáš Paukert. Díky nim jsme ve Zdeně objevili dosud netušené schopnosti, řekněme kulinářsko-plavecké 🙂

Trojice odvážlivců z KUO vyrazila první srpnový víkend na třídenní závody do Týna nad Bečvou. Konkrétně se tam vypravili Lukáš, Viktor a Zdena. Tyto závody se konají každoročně a nesou název Cena střední Moravy.

První etapa byla prodloužený sprint, který se při 35 stupních stal velice obtížným závodem. To poznali i běžci z KUO, kteří předvedli různorodé výkony. Nejlépe si vedl Lukáš, jenž si i přes poměrně velkou chybu odnesl do druhé etapy slušný náskok dvě a půl minuty na druhého v pořadí. Viktor si v cíli stěžoval na lehkou trať bez možnosti rozdílných postupů, kvůli čemuž na nejlepší ztratil jeden a půl minuty. Zdena v elitní kategorii nakonec skončila šestá. Naši náladu zlepšilo Viktorovo vítězství v tombole a výborná večeře, kterou uvařila Zdena. Na další den byla naplánována klasika, v níž Lukáš uhájil svůj náskok a ještě jej o pár sekund navýšil. Viktor běžel standardně bez chyb, nicméně jeho ztráta na vítěze narostla o pár dalších cenných minut. Zdena běžela až na předposlední kontrolu bez chyb, ale její běh nepatří k nejrychlejším, a proto se nemohla časem vyrovnat nejlepším. V poslední etapě Lukáš opět vyhrál a jeho celkový náskok činil necelých patnáct minut. Viktor se oproti druhé etapě o místo zlepšil a celkově doběhl na pěkném čtvrtém místě. Zdena se naopak o jedno místo zhoršila a nakonec skončila šestá. Kompletní výsledky zde. Každý den jsme se koupali v nedalekém písáku, kde Zdena udivila svými plaveckými schopnostmi.

Z Ceny střední Moravy jsme odjížděli spokojení a doufáme, že sem zavítáme i příští rok.

Subscribe to Comments

One Response to “Lukáš nejlepší na Ceně střední Moravy!”

  1. Nutno ještě doplnit, ten hrad kolem kterého jsme tak srdnatě závodili, je Helfštýn.

     

    Viktor

Podělte se o svůj názor:

Komentář: