15 Kvě 2017

Krajské finále přeboru škol v Pardubicích

Posted by Kamil

Markéta sepsala krátkou reportáž z Krajského finále škol, kde naši závodníci reprezentovali svou alma mater, tedy Gymnázium Ústí nad Orlicí.

Ve středu 10. května se vybraní běžci Gymnázia Ústí nad Orlicí vypravili na Krajské finále přeboru škol v orientačním běhu v Pardubicích. Závod byl situován do parku na Vinici, tratě nás zavedly i do bývalého vojenského prostoru Červeňák. Vše nám hezky vyšlo, teda až na hodinové zpoždění ranního vlaku. Vychytali jsme krásné počasí a myslím, že se všem tato výprava do Pardubic spojená s naším oblíbeným sportem líbila, i když třeba ne všichni zaběhli závod, jak si původně představovali.

A jak se nám vlastně dařilo? V kategorii D7R zabodovala Terka, která zvítězila! Dále velmi dobře závod zaběhla Lucka v kategorii D9R. Domů si odvážela diplom se třetím místem. Stejně tak i Jonáš se umístil na třetím stupínku (H9R). Kdo velmi a mile překvapil byl Johan, který v kategorii HS vybojoval taktéž třetí místo. Celkově se pak naše gymnázium umístilo na třetím místě jak v kategorii základních, tak i v kategorii středních škol. Z postupu do celostátního finále se radovalo Gymnázium Dašická Pardubice (základní školy a střední školy) a Gymnázium Vysoké Mýto (střední školy). Kompletní výsledková listina je zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: