9 Pro 2018

Klokan kros, Malá cena Velké Verandy

Posted by Kamil

Orientační běžci nezahálí ani přes zimní měsíce, slouží k tomu mimojiné také kalendář závodů Zimní hradubické ligy (ZHL), jehož úvodní dvě kola se konala na přelomu listopadu a prosince. 

Tradičním zahajovacím závodem je Klokan kros, který se konal v neděli 25. listopadu na lesních okruzích v těsné blízkosti Hradce Králové. Závodu se zúčastnila jen hrstka KUO běžců – Terka, Lucka, Květa, Tomáš, Anežka a Kamil. Terka s Luckou startovaly v kategorii D, trať měřila 5 km a více se dařilo Terce, která doběhla na 12. místě, Lucka byla 15. Anežka s Květou běžely v elitní dámské kategorii DE (7,5 km), Anežka byla osmá, Květa dvanáctá. V pánské kategorii H, která měřila taktéž 7,5 km, obsadil Kamil páté místo, Tomáš skončil na 22. místě. Kompletní výsledky jsou zde.

Druhý závod seriálu Zimní hradubické ligy, Malá cena Velké Verandy, uspořádal v neděli 2. prosince sousední klub KOB Choceň. Jednalo se již o 26. ročník lesního krosu, jenž měří 4 300 m a závodníci se musí poprat s několika výživnými výběhy. Trať byla umrzlá (bylo těsně pod nulou), troška sněhu, která v sobotu napadla, nebyla na trati ani poznat. Na startu se objevilo více než 400 závodníků. Z našich závodníků se zaskvěla Terka, která ve své kategorii obsadila výborné druhé místo a výrazně si zlepšila osobní rekord. Ostatní naše závodníky – Viki, Lucku, Markétu, Anežku, Květu, Jonáše, Kamila a Tomáše – můžete dohledat ve výsledkové listině, někomu se dařilo více, někomu zase méně.

Průběžné pořadí ZHL po dvou závodech můžete nalézt zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: