30 Kvě 2016

Jonáš a Honza zvítězili v Odolově

Posted by Kamil

Souběžně se závodem Žebříčku A v Černé Vodě se konalo 9. kolo Východočeského poháru v Odolově (pořádal Start Náchod). Odolov, to není pouze objekt věznice, ale také kopcovaté terény s pozůstatky pohraničního opevnění a občasným výskytem kamenů, srázů a kamenných polí. O své dojmy z příprav i samotného průběhu závodu se tentokrát podělila Květa

Je sobota 28. května a jako skoro každý týden mi budík zvoní v 6:30. Vylézám z postele a jdu vzbudit Lucku s Terkou. Po krátké době se mi je podaří přesvědčit, aby také vstaly. Nasnídáme se, do tašky hodíme pár věcí a vyrážíme k místu našeho setkání s ostatními členy, na parkoviště na Louži. Po chvíli se dostaví i David s Viktorem a se svými posádkami se vydáváme směr Odolov. Cesta ubíhá rychle, ale v Novém Městě nad Metují dojíždíme autobus jednoho nejmenovaného klubu. Bohužel, je to v místě, kde se nedá dobře předjíždět a tak se kus cesty vlečeme za ním. Když se nám konečně podaří autobus předjet, šlápneme na plyn a snažíme se dohnat ztracený čas. Po zaparkování odcházíme na shromaždiště. Cestou využijeme toho, že na TOI-TOI nejsou fronty. Startuju docela brzy, proto neztrácím čas, rychle se převléknu a společně s Luckou jdeme na start. A pak už jen odpočítám pár minut a vybíhám. První kontrolu nacházím brzy. To je dobré znamení, říkám si. Bohužel, nebylo. Postup na 2. kontrolu jsem nezvolila ideální. Jak se říká: „Zkratka byla delší, zato méně pohodlná“, a já se ztrácím. Ve snaze dohnat ztracený čas, dělám chyby i na dalších kontrolách. A pak už si jenom přeju, abych se dostala z lesa ven. To se mi podaří. Bohužel, v čase, který není vůbec nijak slavný. Ale co, příště snad bude líp.

Abychom doplnili zpravodajskou povinnost, uvádíme nejhodnotnější výkony a výsledky našich závodníků. Viki (7. v D12C), Markéta (7. v D16C) a Zdena (7. v D45C). Mezi chlapci zabodoval Honza R. prvním místem v H14D (2. Honza K., 8. Ondra), zvítězil i Jonáš v H16C! Kompletní výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: