19 Čvc 2016

H.S.H. Vysočina cup (Štěměchy)

Posted by Kamil

Mezi vícedenní závody, které již tradičně lákají nejvíce závodníků, patří bývalý Botas (dnes H.S.H. Vysočina cup). Ten letošní se konal v termínu 8.- 10. července v obci Štěměchy u Třebíče za pořadatelství SK Chrast a přilákal více než 900 orientačních běžců, mezi nimi i 12 zástupců našeho klubu. V pátek odpoledne byla na programu krátká trať, v sobotu výživná klasika a v neděli zkrácená trať s handicapovým startem. Terény byly vysočinské s množstvím vodotečí, lesů různé průběžnosti s hustou sítí průseků, občas se vyskytla nějaká ta kamenná pole, balvany či skalky.

A jak jsme si vedli? Začněme nejmladšími kategoriemi. V D12B sváděly neúprosné souboje tradiční soupeřky, tedy Terka s Viki. Lépe se vedlo prvně jmenované, obsadila celkové 8. místo (povedla se jí zejména závěrečná etapa), Viki byla desátá. Obdobné souboje byly k vidění i v D16B, Lucka si doběhla pro solidní 9. místo, Markéta běžela pouze úvodní dvě etapy, poté odjela směr Vyšší Brod. V H16B skončil Jonáš na 5. příčce (nevyvedla se mu bohužel sobotní etapa), v H18B spolu soupeřili dva odvěcí rivalové, Lukáš s Johanem. Pro Lukáše to byly první závody po pauze, zaviněné zraněním nohy, pro Johana po pauze ještě delší, ta však byla zaviněna, řekněme, poněkud zhýralým způsobem života… Lukáš byl 10., Johan předvedl stabilní výkony, ty však stačily až na 13. místo.

V dospělých a veteránských kategoriích jsme měli taktéž několikeré zastoupení. V D35C závodila Květa, postupně se zlepšovala a celkově tak brala 12. místo. V H21B statečně bojoval Milan, první dvě etapy ještě zvládnul, ale třetí byla nad jeho síly, na start se sice postavil, ale záhy usoudil, že to zkrátka nepůjde… Šesté místo v H35B vybojoval Kamil, ale radostí zrovna nezářil. V páteční etapě byl druhý, v sobotní pátý, ale ta nedělní se mu vůbec nepodařila. V H45B startoval Tomáš (19. místo), v H45C pak David (6. místo). Kompletní výsledková listina je zde.

V sobotu odpoledne jsme podnikli výlet do Třebíče, kde jsme navštívili židovskou čtvrť, židovský hřbitov i baziliku sv. Prokopa. Celkově to byly velice hezké závody, myslím, že jsme si je všichni velice užili.