13 Dub 2016

Dvojzávod na Jičínsku

Posted by Kamil

V sobotu 9. dubna se konaly hned dva závody Východočeského poháru, oba za pořadatelství Sportcentra Jičín.  Dopoledne se běželá krátká trať v okolí vrchu Tábor u Lomnice nad Popelkou, odpoledne bylo na programu Oblastní mistrovství ve sprintu, to proběhlo v Železnici. Úplně se nevydařilo počasí, sice kdovíjak nepršelo, ale byla zima a takové nepříjemné vlezlo. Ale kdo má kvalitní klubový tunel, tak tomu je hej! 🙂

Dopoledne na necelou tisícovku závodníků čekala těžká kamenitá podložka se spoustou terénních detailů. Hezké to bylo. Z osmnácti KUO závodnic a závodníků vypíchněme ty nejhodnotnější výkony a výsledky. Dělené osmé místo v D12C získala Terka (15. Viki), ale vidět jsme byli zejména v klukovské kategorii H14D, kde jsme měli hned trojí zastoupení. Zvítězil Honza R. s luxusním náskokem necelých čtyř minut a ujistil nás v přesvědčení, že v Déčkách je pouze na dobu přechodnou… Třetím místem překvapil Ondra, Honza K. byl až osmý, ale jeho čas měl ještě přijít. Slušně si počínal Jonáš v H16C (10.), v H18C se blýskl výborným čtvrtým místem Johan, v nabité kategorii H21C2 (kvůli velkému množství závodníků musela být tato kategorie rozdělena na dvě) obsadil 10. místo Matyáš. Je třeba zmínit i Bárta, ten se mezi oranžovobílými lampiony objevil téměř po roce a… jinak to asi dopadnout nemohlo. Kdo chce, najde si jej ve výsledkové listině. Slušným šestým místem se v H35C prezentoval Kamil. Kompletní výsledky jsou zde.

Jelikož v klubu klademe důraz na správnou výživu a pestrou stravu, rozhodli jsme se, že prostor mezi závody vyplníme návštěvou některého z lomnických restauračních zařízení. Leč realita byla trochu jiná. Tuňáková pomazánka, pařížský (možná vlašský) salát, několik párů čabajské klobásy, různé druhy bílého pečiva, něco sladkého na dojedení – to bylo naše polední menu. Ano, zřejmě jste si domysleli, že restaurace byly plné či zavřené. Ale co, vždyť nás čekal jenom sprint!

Přesunuli jsme se tedy do Železnice. Sprint to byl zajímavý, první část vedla velice svažitým terénem, druhá pak uličkami města. Orientačně to až tak náročné nebylo, ale chyby se udělat daly. Opět zmiňme jen ty top výsledky. V D12C byla Viki šestá a vrátila Terce dopolední porážku, ta doběhla na 14. místě. Dařilo se Lucce (13. v D16C), Květě (7. v D40C) i Zdeně (4. v D40C). Ale naší skutečně top kategorií se stala ta s označením H14D, v ní jsme brali hned všechna medailová místa! Kluci se seřadili v pořadí 1. Honza K. (zvítězil s ohromným náskokem), 2. Honza R., 3. Ondra. Byl to hezký pohled na stupně vítězů 🙂 Ale to nebylo naše jediné medailové umístění. Další přidal Lukáš v H18C, skončil na třetím místě (Johan byl sedmý). Třetí byl i Matyáš v H20C, ale ten možná mířil trochu výš. A konečně stříbro bral v H35C Kamil, o fous unikla bedna Viktorovi (4. místo v H50C). Výsledky jsou zde.

Příští víkend se pořadatelství oblastního závodu ujímáme my, tak nám držte palce, ať se nám vše vydaří a závodníci odjíždí ze Žampachu spokojeni!