24 Kvě 2018

Dvojí mistrovství Východočeské oblasti

Posted by Kamil

V úterý 8. a v sobotu 12. května se konala dvě oblastní mistrovství, nejprve na krátké trati a hned posléze na trati klasické. Krátké reportáže sepsala Iva Kubíčková. 

a) Oblastní mistrovství na krátké trati (8. 5., Lány u Nové Paky)

A je to tu zas. Další závod Východočeského poháru. Tentokrát však v úterý 8. května na svátek Dne vítězství. Nevím, zda nás chtěli tímto datem pořadatelé nabudit k větší snaze při závodu, či ne, ale myslím si, že tak moc nad tím nikdo nepřemýšlel. Jednalo se o oblastní mistrovství na krátké trati, což v podstatě znamená, že budou vyhlašovat mnohem více běžců z každé kategorie. No, koho by to nedonutilo k větší píli a soustředěnosti v lese. Není ale vůbec žádným překvapením, že někteří z nás se neumístili nejlépe, neboť les byl opravdu nádherný. Je až škoda, jen prosvištět a neporozhlédnout se po rozrostlém borůvčí, po záhybech skalek, které se objevily hned v úvodu tratí.

Ale máme i dobré běžce, co se zvládli kochat i běžet zároveň. Dovolím si je zde tedy uvést: Ivana Boková (D20C) obsadila nádherné druhé místo, David Lauterbach (H20C) vybojoval též pěkné 4. místo, Terka Brožková (D14C) se umístila na 6. místě a náš skvělý předseda Kamil Koblížek (H35C) nezahanbil klub a obsadil taktéž dobré 8. místo. Výsledky jsou zde.

b) Oblastní mistrovství na klasické trati (12. 5., Byzhradec)

V sobotu pokračoval Východočeský pohár dalším závodem v Byzhradci nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Určitě se divíte, proč nás tak trápí a dávají dva závody v jenom týdnu. Není těžké na to přijít. Hlásili počasíčko na opalování. Plavková sezóna je za rohem a ve 21 stupních se spaluje mnohem více než v 15 stupních. Nebo to nebyl ten důvod? Což o to, jsme zvyklí běhat za každého počasí. Dokonce se umíme i vyhnout nadměrnému spalování. A to tím, že jdeme pěšky. Jak je možné jít při závodě pěšky? Je to také vcelku jednoduché. Když jdou pěšky všichni, není to poznat. Aby tedy pořadatelé zabránili tomuto lenošení, všem kategoriím natahali tratě do závratných délek. A to už jsme museli trochu pohnout, abychom stíhali limit.

Opět vyberme ta nejcennější umístění: Sára Šlesingrová doběhla na třetím místě (D14D), Iva Kubíčková byla dokonce druhá v D18C (5. byla Lucka) a Iva Boková třetí v D20C. Za zmínku možná stojí i čtvrté místo Kamila v H35C. Ostatním se vedlo o něco méně, výsledky jsou zde.

Jde tedy na orienťáku vůbec o to závodění, nebo pouze o příjemně stráveném čase v přírodě? Na to už odpověď musíte najít sami. Pojďte s námi si zazávodit a zakusit nástrahy pořadatelů.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: