11 Kvě 2015

Den vítězství pro Lucku s Honzou

Posted by Kamil

V pátek 8. května, tedy na oslavu Dne vítězství, se v Horním Javoří u Pecky (pořádal oddíl z Nové Paky) konalo 6. kolo Východočeského poháru, zároveň se jednalo o Oblastní mistrovství na krátké trati. Tedy závod z kategorie těch významnějších. A také těch náročnějších! Mapařsky velice náročné – stovky kamenů, kamenných polí a skalek skýtaly možnost se dokonale ztratit. Ani toho jsme se nevyvarovali, přesto jsme odjížděli s několika úspěchy. A to ještě horký favorit kategorie H20C Matyáš ráno ochořel, ale možná jen šetřil síly na školní krajské závody 🙂

Naše tři horká želízka opět uspěla – z vítězství se radovali Honza (H12D) s Luckou (D14D), Terka (D12D) byla druhá. Honza si počínal zcela suverénně a po vzájemné debatě jsme dospěli k tomu, že je nejvyšší čas dát „déčkám“ sbohem a bojovat mezi „céčkaři“. Lucka s Terkou zatím odolávají… V D10C doběhla na pěkném pátém místě Viki, solidním desátým místem se v D16C předvedla Markéta a její ztráta nebyla nijak závratná. Osmý byl v H14C Jonáš, překvapil Johan čtvrtým místem v H16C a kdyby prý věděl, že to má takto dobře rozběhnuté, tak by prý poslední kopec snad i vyběhnul.

Ve veteránských kategoriích brala stříbro Zdena (D50C), její choť Viktor byl v H50C třetí. Mírně zklamán byl Kamil, dobře rozběhnutý závod (pár kontrol před cílem byl ve vedení) v závěru pokazil a byla z toho v H35C pátá příčka. Kompletní výsledky můžete zhlédnout zde.

Další závod Východočeského poháru je na programu až v sobotu 23. května ve Zdelově u Týniště n. O.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: