13 Čvn 2014

Áčka v Odranci na Vysočině

Posted by Kamil

První červnový víkend si čtveřice našich závodníků zpříjemnila hned dvěma závody Českého poháru Žebříčku A, které se konaly v samém srdci Českomoravské vrchoviny, v okolí Odrance. Věděli jsme, co nás čeká – fyzicky náročné terény, porostově velmi pestré hvozdy, četné vodoteče s bažinkami či drobné skalní útvary. Nic nás tedy nemohlo překvapit! Snad jen téměř tropické počasí, které po oba víkendové dny panovalo. Ale klobouk dolů před pořadateli z Tesly Brno, připravili krásné závody s perfektním zázemím i organizací, což mohlo ocenit více než 1200 orientačních běžců.

V sobotu náš čekala klasická trať. Zadařilo se Kamilovi, který startoval v H21B,  v konkurenci 24 závodníků obsadil velice solidní 6. místo. Slušně si počínal i Matyáš (H18B), ten skončil čtvrtý. Také Pavel (H45C) se vešel do první desítky, stejně tak i Milan (H21C). Sobotní výsledky zde. Sečteno podtrženo – úspěšné sobotní vystoupení a dobrý základ na nedělní krátkou trať. Trio z Ústí se ihned přesunulo do Milov, kde nalezlo příjemné ubytování v penzionu Poslední míle. Milan se přesunul domů, do Hlinska, a v neděli jsme jej již neviděli. Důvod byl prostý. Při sekání dříví si způsobil zranění v dolní polovině těla a nedělní závod tak musel odvolat.

Ráno jsme střídmě posnídali (za přísného dohledu naší nové výživové poradkyně) a vydali se opět směr Odranec. Zaskvěl se Matyáš, doběhl na druhém místě a nechybělo mnoho a mohl vystoupat na příčku nejvyšší. Jistě mu k tomu pomohla i zbrusu nová buzola, kterou si předchozí den zakoupil. Naopak zcela propadl Kamil, jenž si po dlouhé době v lese pobloudil a skončil hodně vzadu. Pavel, kterému spojily dvě kategorie, uzavíral třetí desítku ve výsledkové listině. Kompletní výsledky zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: