15 Říj 2013

14. kolo VčP – druhé místo pro Elis

Posted by Kamil

Druhý říjnový víkend se naše KUO parta rozdělila. První skupina vypomáhala Lešťovi se zajištěním MČR v trailu v Dobrušce, druhá, početnější, vyrazila do podkrkonošských terénů k dalšímu kolu VčP. A jak si vedli? Postřehy sepsal Lukáš Paukert, pro kterého to byl bohužel na dlouhou dobu poslední závod. 

Další, již 14. kolo Východočeského poháru, se konalo nedaleko Lázní Bělohrad v Horní Nové Vsi. Závodníky čekal velmi rozmanitý terén, který byl z velké části doslova posetý kamennými poli, skalkami a rozličnými terénními tvary. Ráno bylo poměrně chladno, ale na běh bylo příjemně. A jak jsme si vlastně vedli? Na stupně vítězů vystoupala pouze naše nejmladší naděje – Elis (D10N), která se v konkurenci třinácti stejně starých (mladých???) závodnic umístila na výborném druhém místě. Jonáš si také nevedl špatně, v H12C skončil desátý. Johan v H14C doběhl devátý s jedenáctiminutovou ztrátou na nejlepší. Lukáš v H16C běžel velmi dobře, celkově doběhl pátý, ale v závěru závodu si zlomil kost na noze, což pro něj znamená dvouměsíční pauzu od všech sportů. Mezi dospělými jsme měli také své zástupce a ti skončili následovně. Zdena v D45C doběhla desátá, Radek v H21D čtrnáctý, Viktor obsadil v H45C pěkné sedmé místo a Marek si závod opravdu vychutnal, v H35D skončil na 22. místě. Výsledky jsou zde

Nyní nás čekají poslední tři podzimní závody v rámci VčP, ti odvážnější se již pilně chystají na HROB, tedy MČR v horském orientačním běhu, jenž se letos uskuteční první listopadový víkend v šumavských hvozdech s centrem ve Vyšším Brodě.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: