11 Čvn 2013

10. kolo VčP – Černý Důl

Posted by Kamil

K oblastnímu mistrovství na klasické trati, jenž se konalo 8. června v lokalitě Černý Důl, jsme vyrazili v desetičlenném složení a s nezbytnými dvěma longboardy v zavazadlovém prostoru. Pro neznalé – nejedná se o psí rasu, nýbrž o sportovní náčiní podobné skateboardu, od kterého se odlišuje většími a měkčími koly. Lokalita Černý Důl se nachází na území Krkonošského národního parku, čekal nás tedy náročný horský terén se spoustou bažinek, potoků či hustníků. Však také několik závodníků závod nedokončilo. Ne tak borci z KUO!

Další povedený závod předvedla Elis v D10N. Na vyfáborkované trati ukázala všem soupeřkám záda a zaslouženě zvítězila. Byla to však naše jediná účast na stupních vítězů. V žákovských kategoriích doběhl Dáda na pátém (H12D), Jonáš na jedenáctém (H12C) a Johan na desátém (H14C) místě. Lepší časy pamatuje i Lukáš, jenž v H16C skončil patnáctý s poměrně velkou ztrátou na nejlepší. Naši mladí eliťáci, tedy Matyáš s Bártem, se v H18C statečně bili se zahraniční konkurencí, nakonec to stačilo na osmé, respektive jedenácté místo (jednoho Estonce porazili). Kamil v H21C si to tentokrát v lese pořádně užil, strávil tam něco málo přes dvě hodiny, ale přesto to stačilo na desáté místo. Nutno dodat, že zde startovala i čtveřice juniorských reprezentantů, navíc devět závodníků trať nedokončilo. V lese si to jistě užíval i Pavel v H35D, obsadil dvanáctou příčku, navíc jeho ztráta nijak výrazná nebyla. Dvanáctý skončil i Marek v kategorii příchozích, tentokrát nazvané P3. Výsledky zde.

Po náročném závodě došlo i na ony v úvodu zmiňované longboardy v uličkách Horního Maršova, návštěvu trutnovského Tesca i netradiční kaktusovou zmrzlinu, která stejně nestála za nic.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: