7 Dub 2013

1. kolo VčP – Nový Hradec Králové

Posted by Kamil

Prvním závodem začal v sobotu 6. dubna letošní Východočeský pohár v orientačním běhu.  V poměrně silném složení čtrnácti členů jsme vyrazili k Novému Hradci Králové, kde místní SHK závod pořádal. Centrum bylo u jejich nové klubovny a na závodníky čekal typický hradecký rovinatý terén s hustou sítí komunikací, vodotečemi a různorodými porosty. V lese byly ještě zbytky starého sněhu, spoustu popadaných a pokácených stromů a větví, které běžcům ztěžovaly pohyb v terénu. Premiéru měl i nový klubový stan Husky, který se v sychravém počasí velice osvědčil.

Jednalo se o náš premiérový závod v barvách KOB Ústí nad Orlicí a hned jsme byli vidět i na stupních vítězů. Podařilo se to Jonášovi v H12D, který zvítězil. Ve stejné kategorii startoval i Dáda, jenž si bohužel na startu odebral špatnou mapu a závod nedokončil. Ale berme to jako poučení pro příště J

Poměrně kvalitní výkony předvedli i naši mladí chlapci. Johan doběhl v H14C devátý a Lukáš Paukert v H16C osmý. Jejich výkony jsou příslibem do budoucna. Silné zastoupení jsme měli i v juniorské kategorii H18C, kde slušné výkony podali Lukáš Procházka s Matyášem. V cíli je od sebe dělilo pouhých 22 sekund, což stačilo na čtvrté a páté místo. Devátý byl Bárt, který si podle svých slov hradecké ledy opravdu užil. Honza Kašpar závod pro vyčerpání nedokončil. Ono zvládnout porci devíti kilometrů v těžkém terénu není nic jednoduchého. Zvlášť po dlouhé zimní pauze.

V dospělých kategoriích byl Kamil v H21C 27., Radek v H21D 12., Viktor v H35C 13. a Pavel v H35D 15. Tedy žádná sláva, ale ani žádný propadák.

Na krásném třetím místě doběhla i Zdeňka v kategorii D35D a ukázala, že se s ní musí letos počítat. V kategorii T doběhl Marek osmý a závod si moc pochvaloval.

Svoji orienťáckou premiéru si odbyla i Justýna Bouchalová, která poměrně suverénně opanovala kategorii D14D. Nejedná se o členku našeho klubu, ale řekněme o spřízněnou duši. Justýna má ale k orientačnímu běhu velice blízko, věnuje se totiž radiovému orientačnímu běhu a je v něm velice úspěšná, v loňském roce se například zúčastnila Mistrovství Evropy žáků a dorostu v Litvě.

Výsledky závodu jsou zde.

Příští týden vyrážíme do Broumova, kde proběhne hned dvojzávod – Oblastní mistrovství na krátké trati a ve sprintu. Tak nám držte palce!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: