20 Zář 2017

Podzimní trojkombinace na Jičínsku

Posted by Kamil

O víkendu 16.- 17. září se na Jičínsku konala tradiční podzimní trojkombinace, tedy dva štafetové závody zařazené do Českého poháru štafet a městský sprint počítaný do Žebříčku A. Tak pojďme hezky postupně.

V sobotu dopoledne uspořádala Slavia Hradec Králové v Miletínských Lázních závod Českého poháru štafet. Na závodníky čekal rychlý, dobře průběžný les s hustou sítí komunikací a četnými pískovcovými útvary – skalkami i kameny. Počasí bylo chladné, občas spadlo pár kapek, nic hrozného. Sestavili jsme tři KUO štafety, což je na nás vcelku pěkný počin. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhla dorostenecká štafeta D18, která startovala ve složení Kasia – Lucka – Aga a obsadila velice pěkné deváté místo. Dodejme, že v této kategorii startovalo celkem 38 štafet. Dvojí zastoupení jsme měli v kategorii MIXů. Ta s označením KUO1 doběhla na druhém místě a tvořilo ji trio Lukáš – Jonáš – David Lauterbach (host ze Žamberka). Štafeta KUO2 (Kamil – Terka – Markéta) skončila na 13. místě. Kompletní výsledky štafet zde. Po závodě jsme poobědvali v hořické restauraci a poté se již přesunuli do Lázní Bělohrad, kde se konal sprint za pořadatelství Sportcenra Jičín.

Sprintovému závodu bohužel příliš nepřálo počasí, silně se rozpršelo a byla velká zima. Běželo se v městské zástavbě, v parcích i sportovních areálech, závěrečná pasáž závodníky zavedla i do příměstského lesíka. Pěšiny i travnaté plochy se díky sílícímu dešti postupně rozbahňovaly, a tak později startující běžci měli o poznání těžší podmínky. A jak jsme si vedli? V H35 se dařilo Kamilovi, který dostál pověsti sprintového specialisty a skončil třetí (ztráta na vítěze 17 sekund, na druhé místo pak pouhá 1 sekunda). V cíli byl spokojený. V D16A (celkem 58 závodnic) byla Aga 24. a Lucka 39. V D18A (49 závodnic) se dařilo Kasie (11. místo), Markéta obsadila 37. místo. V H16A byl Jonáš 43., v H20A startoval Lukáš a za trvalého silného deště bral 21. příčku. Kompletní výsledky jsou zde.

Na nedělní štafety (pořádal opět jičínský oddíl) jsme se přesunuli do obce Vojice a terén byl o poznání kopcovitější než v sobotu. Umoudřilo se počasí, byla docela zima, ale nepršelo. Štafeta našich dorostenek si vedla ještě lépe než v sobotu a obsadila výborné sedmé místo. Holky se pouze prohodily na jednotlivých úsecích – rozbíhala Aga, druhý úsek zaběhla excelentně Kasia a předávala Lucce na průběžné druhé příčce. Ta se konkurence v podobě závodnic české špičky (Kopecká, Thýnová, Chaloupská, Blažková, Chrástová, Zlámalová) nezalekla a i přes mírný propad z toho bylo vynikající umístění. Zastoupení jsme měli i v MIXech, štafeta ve složení David, Terka a Kamil doběhla na 18. místě. Zejména Terka bude na krátkou pasáž v lomu dlouho vzpomínat… Výsledky jsou zde.