18 Dub 2018

Podkrkonošský trojboj

Posted by Kamil

Druhý dubnový víkend byly naše barvy vidět hned na třech o-závodech. V sobotu dopoledne se ve Vojicích u Jičína konalo 3. kolo Východočeského poháru, večer pak v Horní Brusnici MČR v nočním orientačním běhu a konečně v neděli sprint v Jičíně, zařazený do série závodů Žebříčku A. Ale hezky postupně.

Ve Vojicích se běžela krátká trať v poměrně členitém terénu s hustou sítí cest, některé kategorie pak v závěru zavítaly do starého lomu, kde byla spousta terénních detailů. Dařilo se našim nejmladším – Tomáš Zapletal byl v H12D třetí, Johanka v D10N čtvrtá. V dorosteneckých kategoriích byl Honza Kroutil v H16C sedmý, Jonáš v H18C čtvrtý. Pěkným třetím místem v D18C se blýskla Lucka. Ostatním našim závodníkům se dařilo tak střídavě, výsledky jsou zde.

Zážitky z letošního prvního o-šampionátu, tedy MČR v nočním OB zaznamenal Jonáš.

Na závod se vydala elitní skupina KUO běžců v podání mě, Kamila, Lucky a Terky (běželi jsme i dopolední „výchoďák“, což se podepsalo na našem výkonu) a Markéta s Lukášem a Milanem. Ti však volili inteligentnější variantu, a to přijet jenom na NOB. Po dopoledním závodě ve Vojicích jsme se zabydleli v zatím podle všech nejlepším penzionu, v jakém jsme kdy byli ubytovaní. Jmenoval se Na Kopečku. U vydatné večeře, kde Kamil smutně koukal na vedlesedícího pána, který si právě dával steak, jsme probírali taktiku na večer. ,,Hlavně to nediskněte, děcka. Dneska to bude fakt náročný,“ pronesl předseda klubu a slunce už pomalu zapadalo. Moje nefungující hodinky ukazovali 20:00 a my se vydali na shromaždiště. Tělocvična byla plná k prasknutí. S naším strategickým přístupem jsme však našli odlehlý a téměř prázdný sálek. Závodníci pomalu odcházeli na start a k nám se přidali Markéta s Lukášem a Milanem, který prý ještě v šest večer seděl u televize a říkal si, na co se to zase přihlásil.

Cestou na start jsem se pokoušel upevnit sadu dvou čelovek na hlavu. Po startu se závod vyvíjel nádherně, až do doby, než jsem si spletl cestou s postupovou čarou a zamotal se na krásných osm minut. Tímto a možná trochu lepším stylem to pokračovalo téměř celý závod dlouhý kolem 10 km, což jsem ještě nikdy neběžel ani ve dne. Blížila se asi všech nejoblíbenější pasáž, a to finiš. Najednou jsem však cítil, jak mi něco zajelo do boty, sklopil jsem čelovku a nemohl věřit vlastním očím. Metrový klacek se mi zaklínil mezi tkaničkami a já ho nemohl dostat ven. Při lomcování s ním jsem si říkal, jak se tam dostal. Nakonec mi jeden běžec pomohl a kus větve zlomil. Na shromaždiště jsem z cíle došel spolu s Lukášem. Kamil byl významně zklamán, protože závod vzdal. Cestou k autu se ještě stačil zapřísáhnout, že ho případně máme zmlátit, pokud by se příští rok snažil přihlásit do jiné kategorie, než do té s označením P. Tak uvidíme, jestli budeme muset za rok vytahovat boxerky… Výsledky nočního mistrovství jsou tady.

V neděli jsme vše zakončili v Jičíně, kde se konal městský sprint, zařazený do Žebříčku A. Tratě závodníky zavedly do areálů nemocnice a školy, následovaly kontroly v historickém centru Jičína, v závěru se dobíhalo k zimnímu stadiónu. Bylo to velice rychlé, ale chybovat se rozhodně dalo. Dařilo se Terce, v D14 obsadila pěkné druhé místo. Lucka v nabité kategorii D18A, kde startovalo 40 závodnic, nezklamala a odvážela si solidní 17. místo. Jonáš skončil v závěru startovního pole kategorie H18A a Kamil bral v H35 čtvrté místo. Výsledky jsou zde.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: