1 Čvn 2018

MČR ve sprintu v Táboře

Posted by Kamil

V sobotu 19. května proběhlo v Táboře Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu. Běželo se v historickém centru města, kde se nachází spousta úzkých uliček, jedná se o jeden z nejhezčích sprintových terénů u nás vůbec. Zúčastnilo se jej téměř 1200 závodníků. A jak jsme si vedli? Na 8. místě doběhl sprintový specialista Kamil (kategorie H35), ztratil zejména na začátku závodu, kde se dopustil několika zaváhání. Terka doběhla v D14C na 17. místě, Lucka byla v nemistrovské kategorii D18C třetí. Překvapila Květa, jež skončila v D40 na solidním 16. místě, Tomáš byl 26. v H45. Takže docela spokojenost. Kompletní výsledková listina je zde.

O den později, v neděli 20. května, jsme se přesunuli do okrajové části Tábora, Dolních Horek, kde byla připravená krátká trať zařazená do Žebříčku A. Běželo se na mapě Pintovka v mírně zvlněném terénu s jedním prudkým svahem k řece Lužnici. Dařilo se Terce, doběhla na 6. místě v D14C, i Lucce, ta dokonce zvítězila v D18C. V H35C se blýskl Kamil taktéž 6. místem, Tomáš byl 46. v H45C a Květa 27. v D35C. Výsledky zde.