9 Lis 2017

MČR HROB – Všemina 2017

Posted by Kamil

Reportáž z letošního MČR v HROBu sepsal jeden z přímých účastníků, Tomáš Brožek.

Čím dál častěji prší, tma je hned po návratu z práce (školy), parkoviště u hřbitovů jsou plná – to je neomylná známka “dušiček”. A když jsou dušičky, tak je taky HROB – pro neznalé MČR v HoRském Orientačním Běhu. Letos se dva KUO vozy vydávají do obce Všemina nedaleko Vizovic (Hostýnské vrchy). Když vůz A, s posádkou Jirka, Pavel, Květa a Tomáš i s krátkým občerstvením v Mohelnici a odprezentováním, dorazí na ubytování do Vsetína, vůz B, s Kamilem, Honzou Hájkem a Žamberáky Ivčou Bokovou a Matějem Novotným, teprve vyjíždí z Ústí. Na hotelu necháváme bagáž a vyrážíme na večeři. To ještě netušíme, jaký problém je v “sedmadvacetitisícovém” Vsetíně najít hospodu, která má v pátek večer otevřeno. Azyl nalézáme v pizzerii “Na růžku”. Vůz B dorazí až po večerce. Když je Jirka naučí pomocí čipu otevřít dveře, jdou taky spát.

Předpověď počasí slibuje krásný slunečný vikend, takže nemůžeme dospat, oblékáme se a vyrážíme na ranní kávičku do hotelu Všemina. Ten se stává centrem celého závodu. Krátce po desáté hodině už stojíme na hromadném startu sobotní etapy. Pořadatelé nám oproti zvyklosti přichystali jedno překvapení – celá sobota bude free order – čili volné pořadí kontrol. A je tu start. Bereme si mapu a vymýšlíme ten nejlepší postup. Co nejkratší, malé převýšení a hlavně na nic nezapomenout! Vyrážíme. Cesta ubíhá a kontroly nalézáme většinou bez problémů. Zjišťujeme, že i přes absenci nějakého hrůzostrašného vrcholu, bude závod víc než výživný. Pořád nahoru, dolů, potůček, údolí, hřebínek,… Naštěstí navštěvujeme dobře zásobenou občerstvovačku (domácí slivovice, chleba se škvarkovou pomazánkou,…), dobijeme baterky a pokračujeme až do cíle. To se s většími, nebo menšími problémy daří i ostatním a všichni stíháme časový limit. Večerní návštěvu pizzerie si určitě zasloužíme.

A je tu neděle. Přes včerejší snahu nás všechny minul handicapový start, takže vyrážíme hromadně po kategoriích. Pořadatel inzeroval, že sobotní a nedělní etapa bude jako ”den a noc”. V sobotu více než 20 free order kontrol, v neděli 6-8 kontrol v pevném pořadí. Opět je to “motokros” nahoru, dolů, dnes proložen delšími běžeckými pasážemi. Cesta ubíhá rychleji než včera a ani kontroly nejsou nijak zákeřné, takže to netrvá tak dlouho a dobíháme do cíle. Stáhnout více než hodinu, kterou jsme v lese “nechali” včera se nám sice nepodařilo, ale se ztrátou 15 minut na vítěze jsme spokojeni. Kamil s Honzou nás už vítají v cíli a Ivča s Matějem dobíhají těsně za námi. Jirka s Pavlem také s přehledem stíhají limit. V cíli jsou za méně než 5 hodin, což prý dokázali poprvé v kariéře. Kompletní výsledky jsou zde.

 

Jirka + Pavel, kategorie HH40 – 15. místo

Za celý víkend zvládli největší porci kilometrů. Tradiční soupeře Zdráhal-Albert letos sice nezdolali, ale určitě už teď přemýšlí, jak jim to příště “vrátí”.

Květa + Tomáš, kategorie HD40 – 8. místo

Po sobotním (lehkém) rozladění z 11. místa, ale hlavně ze ztráty 66 minut na vítěze, do toho dali všechno a nedělním 6. místem 15 minut za vítězi si spravili chuť.

Kamil + Honza, kategorie P – 1. místo

Své sobotní prvenství v neděli udrželi, tak mohou odjíždět spokojeni. Teď už jen čekají, až “dostárnou” do mistrovské kategorie HH40…

Ivana + Matěj, kategorie HD20 – 6. místo

Po sobotním trápení, kdy dobíhali za soumraku a jen tak tak stihli limit, si v neděli mohli zvednout sebevědoní 4. místem a nevelkou ztrátou na “bednu”.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: