28 Čvn 2014

KUO na MČR na krátké trati v Adršpachu

Posted by Kamil

Po šampionátu v nočním OB jsme se zúčastnili i dalšího vrcholu jarní části sezóny – MČR na krátké trati. To se konalo za pořadatelství Magnusu Orienteering v lokalitě Teplice nad Metují – Adršpach. Nejprve nás čekalo sobotní semifinále, tedy takový lehký předkrm před nedělním finálovým závodem. Lešťova mapa Sklad sýrů nabídla v kopcovitém a členitém terénu, kde rozhodně nebyla nouze o skály a kameny, velice hezké tratě. A v neděli těch kamenů a skal bylo ještě asi o tisíc víc, navíc se k tomu přidalo i skalní město (mapoval kupodivu znovu Lešťa), vskutku jeden z nejnáročnějších prostorů, které jsme kdy navštívili. Ale v pořádku, jednou to je závod nejvyšší kategorie, tak ať závodníky pořádně prověří!

Prověřil i statečnou šestici našich závodníků. Zázemí mezi oběma starty jsme tentokrát nalezli v příjemném kempu kousek od nedělního centra závodu, přenocovali jsme v našem klubovém stanu (s výjimkou Viktora se Zdenou – ti spali ve svém novém stanu). Pro kvalitní výkony jsme tedy opět udělali naprosté maximum! A jak jsme si vedli?

Lukáš (H16) – sobotní semifinále se mu povedlo, ve svém rozběhu (byly celkem tři) obsadil slušné 7. místo a jen o kousek mu unikl postup do nedělního finále A. Startoval tedy ve finále B, bohužel se nevyvaroval několika chyb a skončil na 14. místě. Ale přesto zaslouží pochvalu, řečeno terminologií z právě probíhajícího MS ve fotbale – ten progres tam zkrátka je! Ale abych jenom nechválil – trochu ohrnoval nos nad nocováním ve stanu, dožadoval se penziónu či hotelu. Rázně jsme to odmítli.

Zdena (D50) – v sobotu zůstala trochu za očekáváním, tajně jsme doufali ve finále A. V neděli to byla již naše stará dobrá Zdena – v náročném terénu zúročila své letité zkušenosti a v béčkovém finále si doběhla pro pěkné 4. místo.

Viktor (H45) – taktéž i od něho jsme čekali áčkové finále, ale sobotní výkon nebyl na patřičné úrovni (31. místo), v nedělním béčkovém finále to bylo s výkonem obdobné (14. místo). Místopředseda musí na skalách trochu zapracovat.

Pavel (H45) – do Adršpachu nepřijížděl s přehnanými ambicemi, což svými výkony jen potvrdil. V sobotu si vyběhl finále C, které si v neděli rozhodně užil. Časem 106 minut se pouze nepatrně odchýlil od směrných časů finálové krátké tratě. Má co zlepšovat!

Kamil (T4) – ze všeho nejvíce se těší na příští rok, kdy již dosáhne veteránského věku (což jistě mnohé překvapí, skutečně na to nevypadá) a bude moci startovat ve „své“ věkové kategorii. Což ostatně mohl i nyní, letošní výkony a výsledky však hovořily proti, a když neobdržel ani divokou kartu od ČSOS, musel vzít za vděk tréninkovou kategorií. A ani tam to nebyla žádná sláva. V sobotu jej dokonce porazil i Matyáš, v neděli mu to však vrátil i s úroky, přesto očekával lepší výkony. No, uvidíme za rok…

Matyáš (T4) – se startem nepočítal a nebyl tak ani mezi přihlášenými a až na místě se dohlásil do tréninkové kategorie. V sobotu se mu dařilo – znovu zdůrazním, že porazil svého předsedu, v neděli si neodpustil drobnou, asi jedenáctiminutovou, chybu a ve výsledkové listině se poněkud propadl. Zpátky jel vlakem. Ne snad za trest, ale už se zkrátka nevešel do auta.

Tak to je ve zkratce všechno, kompletní výsledky ze sobotního semifinále jsou k nahlédnutí zde, finálové pak tady. Závody byly moc pěkné, organizace klapala, v kempu se spalo sladce a své výkony a umístění do dalšího šampionátu vylepšíme! Nebo se o to alespoň pokusíme 🙂