10 Dub 2018

Krátká trať ve Zdobíně, sprinty v Tišnově

Posted by Kamil

První dubnový víkend byl na pořádání oblastních závodů opravdu bohatý. V sobotu jsme zajížděli do Podkrkonoší, kde se konala krátká trať v rámci Východočeského poháru, v neděli pak někteří z nás zavítali do jihomoravského Tišnova, kde proběhly hned dva městské sprinty. Sobotní závod zaznamenala Terka.

V sobotu 7. dubna se poměrně velká KUO skupina vydala na 2. kolo Východočeského poháru. Závod se konal v Zdobíně nedaleko Hořic. Na svůj startovní čas jsem si chvilku musela počkat, avšak bylo krásně, a tak mi to nevadilo. Nadešel čas, abych se převlékla a vyrazila. Cestu dlouhou 1700 metrů jsem zvládla celkem rychle, a tak jsem opět na start čekala. Po druhé půlce minulé sezóny jsem se trochu obávala svého výkonu, ale trénink v náročném terénu, jež jsem absolvovala minulý týden, přinesl své ovoce, a tak až na jeden menší zásek jsem běžela téměř bez chyby. Nakonec z toho bylo docela obstojné 10. místo. Lucka si v D18C doběhla pro krásné 3. místo, Květa byla 23. v D35D, Zdena v D45C byla 12. Tomáš Zapletal obsadil krásnou 6. příčku v kategorii H12D. V H18C byl 6. Jonáš a 8. Michal. Kamil samozřejmě nezklamal a obsadil skvělé 5. místo (H35C). V H45C byl Viktor 15., kdežto Tomáš si v lese pobyl, a tak skončil až 24. Výsledky jsou zde.

V neděli se trojice Kamil, Terka a Lucka vydala do Tišnova, kde se dopoledne běželo mistrovství Jihomoravské oblasti a Vysočiny ve sprintu. Běželo se v historické části města a parcích. Terce (D14) se nedařilo, orazila chybnou kontrolu a byla diskvalifikována. Lucka byla v D18 šestá a Kamil v H35 druhý. Výsledky jsou tady.

Odpolední sprint probíhal zejména v sídlištní zástavbě a vedlo se nám o něco lépe než dopoledne. Terka byla šestá, Lucka třetí a Kamil zvítězil. Výsledky zde. Jihomoravská mise tak snad byla poměrně úspěšná!

Podělte se o svůj názor:

Komentář: