20 Čvn 2017

Johan zabodoval v Litošicích

Posted by Kamil

Vesnička Litošice leží v mírně zvlněné krajině na rozmezí polabské nížiny a prvních vrásnění Železných hor v průměrné nadmořské výšce 295 metrů na západním okraji Pardubického kraje. Tolik oficiální stránky této obce. O víkendu 17.- 18. června se tu značně zvýšila hustota zalidnění, konal se tu totiž dvojzávod zařazený do série závodů Žebříčku B – Čechy. Pořadatelé z Lokomotivy Pardubice připravili velice pěkné závody, na závodníky čekal převážně rovinatý terén s různě průběžným lesem a pravidelnou čtvercovou či obdélníkovou sítí komunikací. Občas se vyskytly i nějaké ty terénní tvary (skalky, rýhy, jámy), snad pro zpestření. KUO reprezentovala elitní šestice závodníků (v neděli se připojil i Jonáš), do auta jsme ještě přibrali trio žamberáků (bydleli s náma) a jednu choceňskou Štěpu (bydlela v tělocvičně).

V sobotu nás čekala klasická trať, běželo se za chladnějšího, ale příjemného počasí. Tratě byly díky terénu bez převýšení velice rychlé. Dařilo se Kamilovi v H35B, který tak vyvrátil názor, že umí běhat pouze městské sprinty. Obsadil slušné třetí místo. Překvapil i Johan šestým místem v H18B. Ostatním se již tolik nedařilo. Terka byla až 53. v D14B, Lucka 25. v D16B, Květa 34. v D40B a Tomáš 14. v H45B. Výsledky jsou zde. Poté jsme se přesunuli do kempu Konopáč u Heřmanova Městce, kde se zastavil čas někdy v roce 1980. Ale to nám nevadilo, potřebovali jsme se pouze najíst a přespat.

V neděli se běžela krátká trať, teplota byla o poznání teplejší a terén záludnější. Výborným čtvrtým místem (H18B) se zaskvěl Johan a my jen mohli dumat, čím tohoto úspěchu docílil. Ale to možná neví ani sám Johan… Kamil již tak úspěšný jako v sobotu nebyl, obsadil 10. místo (H35B). Tomáš byl 14. v H45B a Jonáš až 35. v H16B. Zlepšila se Terka, byla 20. v D14B, Lucka zopakovala umístění ze soboty (25. místo v D16B) a Květě trať sedla, byla 18. v D40B. Výsledky jsou tady.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: