1 Kvě 2018

Iva a Kamil oblastními mistry ve sprintu

Posted by Kamil

Poslední dubnový víkend byl na běžecké závody opět bohatý. V pátek odpoledne se někteří z nás zúčastnili výběhu na žamberskou Rozálku, v sobotu pak hned dvěma závody pokračoval Východočeský pohár.

Běh na Rozálku – délka trasy 900 metrů, start u muzea, nezpevněné parkové cesty, několik serpentin, převýšení 40 metrů, cíl u rozhledny. Závodu se zúčastnila již tradiční sestava – Brožkovi a Kamil s Jonášem. Terka obsadila v kategorii starších žákyň 9. místo (čas 4:26), Lucka byla mezi dorostenkami pátá (4:36), Jonáš si mezi dorostenci doběhl pro druhé místo (3:29). V hlavní mužské kategorii byl Kamil čtvrtý (3:11), v mužích B byl Tomáš devátý (3:58), mezi ženami B pak Květa pátá (4:38). Kompletní výsledky zde.

Oba oblastní závody připravil klub OK Lokomotiva Pardubice. Dopoledne byl na programu závod na krátké trati, centrum bylo v Semtěši a na závodníky čekal rovinatý les s jedním hodně nepříjemným svahem (terénní detaily, neprostupné hustníky, kamenné srázky), ve kterém se hodně chybovalo. Ve výsledkové listině se objevilo 18 našich závodníků. V žákyních v D14D obsadila 4. místo Sára, v D14C doběhla Terka na 9. místě. V dorostenkách v D18C skončila Lucka na 7. místě, mezi dorostenci v H18C byl Jonáš pátý. Mezi dospělými ze zaskvěla pátým místem v D35D Květa, dařilo se i Kamilovi, v H35C doběhl osmý. Jinak to žádná velká sláva nebyla…. Výsledky jsou zde.

Odpoledne jsme se přesunuli do Heřmanova Městce, kde proběhlo Mistrovství Východočeské oblasti ve sprintu. Tratě vedly v zámeckém lesoparku i městské zástavbě (pouze některé kategorie). Výprava to byla úspěšná, odvážíme si hned dva tituly oblastních mistrů ve sprintu. O ten první se zasloužila Iva Boková, která zvítězila v D20C. O ten druhý Kamil, jenž vyhrál kategorii H35C. Vynikajícím druhým místem překvapila Terka, která startovala mezi staršími děvčaty v D16C a zůstala pouhých 12 sekund za vítěznou Johankou Vodičkovou. Druhé místo obsadil i David v H20C. Z dalších podařených umístění zmiňme Sáru (5. v D14D), Lucku (7. v D18C), Michala (6. v H18C) a Jonáše (8. v H18C). Výsledky sprintu jsou tady.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: