20 Čvc 2017

H.S.H. Vysočina cup (Řásná)

Posted by Kamil

Prvními prázdninovými vícedenními závody, kterých jsme se zúčastnili, byly ty s názvem H.S.H. Vysočina cup (bývalý Botas). Konaly se v Řásné u Telče a zúčastnilo se jich téměř 1300 závodníků, na které čekaly tři etapy – páteční krátká trať, sobotní klasika a nedělní zkrácená trať. To vše v náročném vysočinském terénu s těžkým podrostem, množstvím vodotečí, průseků i kamenných polí. Vyšlo i počasí, na běhání bylo příjemně, v noci sice trochu sprchlo, ale to nám nevadilo. V sobotu odpoledne jsme podnikli výlet do Jihlavy, někdo si prošel městské hradby, jiní zase neopustili prostor jednoho z řetězců rychlého občerstvení. A nyní krátké zhodnocení našich výkonů. Celkové výsledky jsou zde.

Lucka (14. místo v D16) – nejvíce se jí povedla sobotní etapa, ale celková ztráta na soupeřky před ní nebyla nikterak vysoká. Nezklamala.

Markéta (8. místo v D18) – zazářila hned v úvodní etapě, kdy obsadila velice pěkné šesté místo. Poté to již tak povedené nebylo, ale vzhledem k delší běžecké pauze to lze pochopit.

Zdena (3. místo v D50C) – naše nejzkušenější závodnice potvrdila znalost vysočinských terénů a vyrovnanými výkony si doběhla pro bronzovou medaili. Ráda se koupala v místním rybníku.

Jonáš (nehodnocen v H16) – nastoupil pouze do úvodní etapy, jelikož stále doléčuje zraněný kotník. Přesto jsme rádi, že s námi jel.

Johan (6. místo v H18) – potvrdil formu z konce jarní sezóny. Do závěrečné etapy nastupoval z páté pozice s minimální ztrátou na medailové umístění, ale bohužel to nevyšlo. Aktivní i na společenském poli, na sobotní diskotéce reprezentoval klub až do samotného konce. Ztratil však mikinu a při zpáteční cestě spadnul do rybníka.

Lukáš (35. místo v H21B) – v těžké konkurenci téměř šedesáti závodníků nezklamal, ale ani nijak nepřekvapil.

Milan (nehodnocen v H21C) – v úvodních dvou etapách si nepočínal vůbec špatně, do té nedělní již však bohužel nenastoupil.

Kamil (nehodnocen v H35B) – v sobotní etapě vynechal jednu kontrolu a byl tak po zásluze diskvalifikován.

Pavel (5. místo v H45C) – pro účastníka rogainingových klání to byly o-závody po delší odmlce. Chvíli se seznamoval s mapou i měřítkem a výkony měly vzestupnou tendenci.

Viktor (11. místo v H50B) – podával spíše průměrné výkony. I on si dopřával koupel v místním rybníku.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: