12 Čvc 2018

Cena střední Moravy

Posted by Lukáš

První letošní vícedenní závody nás zavedli do zajímavých terénů nedaleko Boskovic. Článek tentokrát napsala Markéta, protože Kamil hned po návratu ze závodů odjížděl na festival do Karlových Varů.

Je pátek 29. června. Většina lidí se chystá na dovolenou nebo jen tak třeba do cukrárny za vysvědčení. Já, Kamil a Lukáš však vyjíždíme směr Suchý, kde se konají třídenní závody Cena střední Moravy. Již cestou tam mě předseda začal přemlouvat, že bych mohla zase po dlouhé době napsat nějaký článek. Nakonec jsem mu kývla s podmínkou stručného shrnutí víkendu v malý článek a pokusím se přiblížit celkové dojmy a zážitky ze závodů.

V pátek se běžela krátká trať. Jednalo se o zajímavý terén. Nevelké převýšení, vodoteče, hustníky, prohlubně…zkrátka pěkný rozmanitý les přesně určený pro orienťáky. První etapa se mi líbila, ale celou dobu v lese jsem si myslela, že tam někde zkolabuju z toho příšerného vedra. Moc se dařilo Kamilovi, jenž zvítězil. Večer se pak odměnil pizzou s brusinkami, kterou teda zas tolik neocenil. V sobotu jsme si zaběhli klasickou trať. Kamil i Lukáš měli oproti včerejšku mnohem delší vzdálenosti, já však nikoliv. Běžela jsem necelých pět kilometrů, během nichž jsem samozřejmě stihla udělat opět spoustu chyb.

V neděli na nás čekala závěrečná zkrácená trať. Musím říct, že oproti předešlým dnům se mi běželo mnohem lépe a už jsem ani hodně nechybovala mapařsky. Stejné pocity měl po doběhnutí i Lukáš. Kamilovi se bohužel nepovedla hned první kontrola, která ho následně rozhodila na celý závod, a poté už nedoběhl tak nadšený jako v pátek a v sobotu. I tak jsme si však s Kamilem odvezli oba druhé místo a Lukáš ve své kategorii skončil pátý. Na oběd jsme se pak stavili u mé babičky a dědy v Boskovicích a potom jsme spokojení a najedení odjeli domů.

Už se těšíme na další závody, které nás čekají. K naší trojici se na příštích závodech přidá ještě Johan.

Podělte se o svůj názor:

Komentář: