10 Říj 2016

13. kolo VčP v Horní Branné

Posted by Kamil

Zatímco někteří orientační běžci mířili na MČR štafet a družstev do severočeského Prysku, my jsme zavítali do podkrkonošské Horní Branné, kde se konalo další kolo oblastního žebříčku. Dojmy pro vás sepsala Markéta.

V sobotu 8. října jsme se vypravili na 13. kolo Východočeského poháru do Horní Branné. Cesta byla daleká, proto jsme museli vyrážet už před sedmou ranní. Cestou na shromaždiště jsme si s holkami všimly, jak je na protějším kopci, Černé hoře, napadaný sníh (všimli si toho i kluci – pozn. předsedy klubu). Doufaly jsme tedy, že to takhle nebude vypadat i na trati, kterou si pro nás připravil klub z Jilemnice. Naštěstí se sněhem jsme si nakonec hlavu dělat nemuseli, ale to co nás čekalo v lese, bylo možná pro některé ještě horší. Byla pro nás přichystaná zkrácená trať s hustou sítí cest a mírně zvlněným terénem. A jak se nám vlastně dařilo?

Začnu teda od nejmladších. V kategorii D12C skončila Terka na 20. místě, bohužel se moc nedařilo Sáře a skončila disk. Co se týká Lucky a Markéty v D16C, tak ty taky velmi zaperlily. Bohužel ale v tom horším slova smyslu. Od třinácté kontroly běžely spolu do cíle a jejich výsledky moc pěkné nebyly. Nyní přejdu k chlapským kategoriím. Honza Kroutil doběhl 19. a Honza Ráček 26. (H14C). Dále pak Dáda byl 5. a Ondra 8. (H14D). Jonáš tentokrát bral velice průměrné 10. místo (H16C) a Lukáš 2. místo (H18C). Dařilo se Matyášovi, který skončil pátý (H21C) a Kamilovi, ten bral druhé místo (H35C). Milan doběhl 19. (H21C). Po dlouhé době s námi jel i Pavel a ten vybojoval velice slušné 7. místo (H35D). Bohužel se moc nedařilo Tomášovi. Přiběhl 14. (H45C). No tak snad to příští víkend dopadne lépe… Kompletní výsledková listina je zde.

Příští víkend bude náročný, čekají nás hned dva oblastní závody a takové podzimní klubové minisoustředění.